Wędrujący Świat - Grzegorz W. Kołodko

 

„Wędrujący Świat” to książka napisana przez prof. Grzegorza Kołodko, doktora habilitowanego nauk ekonomicznych, znawcę polityki gospodarczej i jednocześnie byłego Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Finansów.

Jest to pozycja z dziedziny ekonomii, która doskonale wyjaśnia zawiłości świata gospodarki, w jasny i przystępny dla czytelnika sposób. Pozwala ona zrozumieć mechanizmy kierujące systemami gospodarczymi państw tego świata, przyjrzeć się im „od środka”, gdyż prof. Kołodko zwiedził ponad 130 krajów, zbierając materiały do swoich licznych prac. Nie jest to dzieło typowo akademickie, więc sięgnąć po nie może każdy – zarówno ktoś szukający fachowej wiedzy z dziedziny ekonomii, jak i osoba chcąca bliżej poznać realia gospodarcze.

By uatrakcyjnić lekturę „Wędrującego Świata” został stworzony specjalny Nawigator – portal internetowy, na którym można znaleźć wiele okresowo aktualizowanych danych statystycznych, dotyczących zagadnień poruszanych w książce, wykresów, tabel, zdjęcia z podróży profesora, bibliografię, którą wykorzystał przy pisaniu tej książki oraz blog, na którym można wymienić opinie z innymi czytelnikami.

Myślę, że warto zapoznać się z „Wędrującym Światem”, który na pewno ułatwi zainteresowanym ich własną wędrówkę po krainie gospodarki.